google-site-verification=PbL_5t5j-grNUlEnxPDPRb9h69cnQI7ks2lm5P-n88U
top of page

Manolyalarım

İstanbul’un çiçekleri sırayla açar. Nergisler bitmeden mimozalar başlar. Mimozalara artık çok az görülen erik ve badem ağaçları yetişirken beyazlı sarılı minicik papatyalar boy göstermeye başlar. İşte o zaman manolyalar açar. Arkasından gelsin laleler, sümbüller, mor salkımlar, gizli köşelerden leylaklar ve ille de erguvanlar...

🌺🌺🌺

Artık İstanbul’da yaşamadığım için benim gibi sokakları seven dostlarıma soruyorum durumu. Dün bir arkadaşım manolyaların coştuğunu söyledi. O zaman oradan başlayalım.

🌺🌺🌺

İtibar, saygınlık, asalet sembolüdür manolya. Görkemli ve narindir. Ancak, koklamamanız gereken bir güzelliktir. Hemen soluverir. Bunun içindir adına yapılan o şahane kürdilihicazkar şarkı.

🌺🌺🌺

Birçok çeşidi vardır aslında. Kışın yaprak dökenler bahar başında önce (pembe ve mor tonlarında) çiçeklenir sonra yapraklanır. Yaprak dökmeyeni ise Haziran ayında çok güzel kokan beyaz çiçekler açar.

🌺🌺🌺

Şu karanlık günlere renk katan manolyaları malum nedenlerle belki göremiyorsunuz ama bilin istedim. Çünkü bahar gene gelecek.0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Anne

Comments


bottom of page