google-site-verification=PbL_5t5j-grNUlEnxPDPRb9h69cnQI7ks2lm5P-n88U
top of page

Atölye Çalışmaları

BIRAK ŞEHİR SENİ GEZDİRSİN

 

Yollar ve yolculuklar  insanlara benzer, ya da insanlar yollar ve yolculuklara... Hepsi yeni bir maceradır ve hepsi tahmin edemediğiniz değişkenliktedir. İstediğiniz kadar tanıdığınızı, gayet iyi bildiğinizi iddia edin, karşınıza yepyeni, bilmediğiniz bir yüzle çıkabilirler... 

Öylesine giriveririz bir yapıya… Belki evimize girdiğimizden daha özensiz gireriz hatta. Sanırız ki bizi bekleyen, görmemiz gereken her şey içeridedir. Hatta gireriz ve hiç durmadan ortaya ya da sağa-sola hedefsiz bir şekilde ilerleriz. 

 

Bir antik kentte hele de arkeolojik kazı çalışmaları devam ediyorsa nereye gideceğimizi bilemeyiz. Bazen yönlendirme levhası yoktur, bazen biz baktığımıza anlam veremeyiz.

 

Kadim kentlerdeki doku ise karışıktır. Çarşı mı önceliklidir, meydana mı çıkalım ya da kale nerede karışıklığı yaşamamak tamamen şanstır.

 

Bir anıt eserin, bir antik kentin veya çağdaş bir yerleşmedeki eski dokunun nasıl gezileceğini,  doğru ve etkileyici bir bakış açısının nasıl bulunacağını göreceğimiz bu programda, içinizdeki kâşifi ortaya çıkarıp gezdiğiniz yerlerdeki ayrıntıları yakalama yolları üzerine sohbet edeceğiz.

 

Amacımız, yol haritası çizmek değil, yol haritasını okumak…

 

 

Program Süresi: 3 Saat

bottom of page