google-site-verification=PbL_5t5j-grNUlEnxPDPRb9h69cnQI7ks2lm5P-n88U
top of page

Frank Koralewski

Gördüğünüz, Frank Koralewski tarafından 1911 yılında altın, gümüş ve bronz kullanılarak hazırlanmış muhteşem el yapımı bir kapı kilidi. Konu Grimms masallarından biri, Pamuk Prenses ve 7 Cüceler…

📍

Yakından bakın ve muhtemelen ilk önce Pamuk Prenses'i göreceksiniz - kulübenin mutfağında bir ateşin üzerinde bir kazanı karıştırıyor. Gözlerinizi onun sağına ve soluna doğru hareket ettirin ve yahnisi için malzemelerle giren iki cüceyi göreceksiniz. Soldaki bir havuç, sağdaki ise büyük boy bir tavşan taşıyor. Biraz daha sağda, iki cüce demir bir ayak üzerinde duruyor ve ateşi yönetiyor. Ve sahnenin dışına doğru bakarken, iki cüce daha nöbet tutuyor. Pamuk Prenses'in hemen üstündeki biri küçük bir topuzu çevirirken, diğeri tam anlamıyla bir mantarın altında iş başında uyuyor.

📍

Dikkatli sayıyorsanız, şimdiye kadar sadece altı cüce saydığımızı biliyorsunuzdur. Sonuncusu muhtemelen bu kilidi açacak anahtarın üstündeydi ancak ne yazık ki nerede olduğunu bilmiyoruz.

📍

Frank Koralewsky, 20. yüzyılın başlarında Amerika Birleşik Devletleri'ne göç eden Almanya doğumlu bir metal işçisiydi. Boston'a yerleşti, çilingirlik ve hırdavat konusunda uzmanlaşmış Boston Sanat ve El Sanatları Derneği'ne katıldı. Bu hassas parçanın tamamlanması Koralewsky'nin yedi yılını aldı, ancak 1915 Panama-Pasifik Uluslararası Fuarı'nda altın madalya kazandı.
0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page