google-site-verification=PbL_5t5j-grNUlEnxPDPRb9h69cnQI7ks2lm5P-n88U
top of page

Kulluk

Hayat tuhaf… Dün sabah çok sevdiğim bir arkadaşımın instagram hikayesinde paylaştığı bir fotoğraf, yazmayı epeydir ertelediğim bir konuyu gündeme getirdi. Daha uzun yazıyı hak ediyor ama şimdilik yerimiz dar. Konumuz, denge, destek, dayanışma, umut… Yani hayat, yani kulluklar…

📍

Her yerde görürsünüz aslında, deniz kenarlarında, orman yollarında, bomboş bir arazinin ortasında. Şamanlığın mihenk taşıdır ama dünyanın geniş bir coğrafyasında da karşımıza çıkar. İşte onlardan söz edelim bugün.

📍

Kulluğu oluşturan her taş, birbirinden güç alarak ayakta durur ve doğadaki dengeyi de ifade eder. Her taş tek tek bu dengenin esas öğesidir ve eşit derecede öneme sahiptir. Kullukta birbirine yaslanarak ayakta durma olgusu, tarihte göçebe halkların kendi iç dayanışmalarının simgesidir. Taşların bu formları, doğadaki her varlığın birbirine bağlı ve ihtiyacı olduğunu ifade eder.

📍

Kulluk insana sağlıklı bir doğa ve iyi bir gelecek için sorumluluklarını hatırlatır ve gelip geçen her yolcuya “Ben buradayım sen de doğru yoldasın” işaretini verir, yol gösterir.

📍

Hayat, anlamını küçük şeylerde barındırır.0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kare

Laleler

bottom of page