google-site-verification=PbL_5t5j-grNUlEnxPDPRb9h69cnQI7ks2lm5P-n88U
top of page

Palazzo Grifoni – Budini Gattai

Çok sık aynı yerden geçerseniz ilginç şeyler keşfedebilirsiniz. Floransa’da Via dei Servi ve Piazza Santissima Annunziata'nın köşesinde, meydana bakan kırmızı tuğlalı bir Palazzo (Saray) vardır, Palazzo Grifoni – Budini Gattai.

📍

Meydandan Saray'a baktığınızda, binanın sağ tarafında her zaman açık tutulan bir pencere görürsünüz. On altıncı yüzyıldan kalma bir anlatıya göre, Grifoni ailesinin bir üyesi karısını terk ederek savaşa gider. Güzel karısı kocasının ayrılışına çok üzülmüş ve sevgili kocasını tekrar görme umuduyla günlerini o pencereden dışarı bakarak geçirmiş. Adam asla geri dönmemiş ve kadın beklemekten hiç vazgeçmemiş.

📍

Ölümünden sonra yakınları tarafından pencere kapatıldığında, odanın içinde garip ve gizemli olaylar meydana gelmeye başlamış. Duvarlardan tablolar düşmüş, nesneler uçmuş ve mobilyalar sallanmış. Pencere tekrar açılır açılmaz her şey normale dönmüş.

📍

Yalnız bir de dedikodu var ki bu anlatıyı daha da ilginç kılıyor. Meydanın ortasında pencereye doğru bakan Ferdinando I de'Medici'nin atlı bir heykeli var. Deniyor ki genç hanım onun gizli sevgilisi imiş.

📍

Kimse tam olarak konuyu bilmediğine göre favori sonunuzu seçmek size kalmış.0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kare

Laleler

bottom of page